قوانین و مقررات فروشگاه آن دو

فروشگاه آن دو در هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته آماده دریافت و ثبت سفارش مشتران عزیز می باشد، روش ارسال در فروشگاه با شرکت ملی پست بوده و تمامی مسئولیت های آن پس از خروج از فروشگاه بر عهده ی شرکت ملی پست می باشد.

فروشگاه آن دو همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 72 ساعت کاری به حساب مشتری از طریق شاپرک برگشت خواهد خورد.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، فروشگاه جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.

با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد.

سیاست قیمت‌‏گذاری در فروشگاه آن دو مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است.